Kerqeli dheKeywords: mirsa kerceli, mirsa, kerqeli, mirsa kercelli, mirsa kerqelli, mirsada kerceli, bio, biografia, jeta, e jetes, ku ka lindur, ku ka lind, moshe, prejardhje, sa vjeг§, ditlindja, ditelindja, muzika, albumet, kenget, vendlindja, mosha, prejardhja, lindi, lindur, vjeq
Description: Mirsa Kerceli Г«shtГ« njГ« kГ«ngГ«tare shumГ« e njohur. Jemi munduar qГ« si njГ« komunitet tГ« mbajmГ« sa mГ« tГ« pasura me informacion biografitГ« e kГ«ngГ«tarГ«ve.

Mirsa Kerceli është një këngëtare shumë e njohur. Falë talentit të saj dhe zërit të veçantë sapo doli në skenë triumfoi me sukses. Me zërin e saj të çirur por njëkohë- sisht shumë të ëmbël rrëmbeu çmimin "Magjia e parë" në festivalin "Kënga magjike 2005" duke bërë për vete publikun me këngën "Djaloshi im". Tani me siguri se e dini për kë është fjala. Gërshetimi i zërit të ëmbël, bukurisë ëngjëllore dhe energjisë pozitive që ajo transmeton tek ne, bënë që Mirsa Kërqeli të jetë mjaft e popullarizuar por edhe e pranishme në estradën kosovare.

Mirsa qe atehere ka realizuar klipe te reja, nder te cilet me i fundit eshte ai i kenges "Club n'air" i cili u mireprite shume.

Vitin 2013 Mirsa e fillon me 2 kenge te reja te cilat jane: "Single jom" ne bashkepunim me Granit Gashi-n (Geni-n) dhe "Ne syte e tu" ne bashkepunim me Taulant Bajraliu-n .NГ« vitin 2013 ajo merr pjesГ« nГ« festivalin "NetГ«t e klipit shqiptar" ku paraqitet me videoklipin "Clubi n'air" dhe shpГ«rblehet me Г§mimin "Best Female Video".


Photogallery Kerqeli dhe:


Mirsa Kerqeli 039 | Flickr - Photo Sharing!


Ajete Kerqeli (@AjeteKerqeli) | Twitter


Mirsa Kerqeli 017 | Flickr - Photo Sharing!


Haxhi Sahit (Rahim) Kerqeli - Prkujtime - Bota Sot


Mirsa Kerqeli 011 | Flickr - Photo Sharing!


Haxhi Sahit (Rahim) Kerqeli - Prkujtime - Bota Sot


Mirsa Kerqeli 016 | Flickr - Photo Sharing!


Aeroporti ushtarak i Sllatines www.shqipet.eu | PopScreen


Dj Ardy Ft Taulant Bajraliu Ft Mirsa Kerqeli-Ne Syt e tu by DEEJAY ...


Haxhi Sahit (Rahim) Kerqeli - Prkujtime - Bota Sot


Albanian Women/Femrat Shqiptare - Page 290


Kosovo 2.0 - Kosovo 2.0 at TEDxPrishtinaWomen


Mirsa Kerqeli 007 | Flickr - Photo Sharing!


It's a KERQELI thing, you wouldn't understand !!" Tote Bags by ...


Ajete Kerqeli (@AjeteKerqeli) | Twitter


rigon kerqeli (@rigon2000) | Twitter


Polina Kerqeli (@Polina15_1998) | Twitter


Albanian Women/Femrat Shqiptare - Page 291


Sabri Fejzullahu (@sabrifejzullahu) | Twitter


rigon kerqeli (@rigon2000) | Twitter